loader
POPÜLER ARAMALAR

Burs başvuru şartlarınız nedir?

Üniversiteye giriş bursundan yararlanabilmek için öğrencinin Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda üstün başarı göstermesi (Vakfımızca belirlenen en az taban puanı sağlaması) ve maddi desteğe ihtiyacı olması gereklidir. Burs, ülke sınırları içerisinde lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir. Yurt dışında öğrenim gören öğrencilere burs verilmez. Daha fazla bilgi için Burslar Hakkında Genel Bilgi.

Burs başvuruları ne zaman ve nereye yapılabilir?

Üniversiteye yeni yerleştirilen öğrenciler, ilan edilen koşulları taşıyorsa burs başvurularını her yıl belirlenen tarihler arasında www.microfon.co web sitesi üzerinden kabul edilmektedir. Burs başvurularına ilişkin tarihler her yıl 10-17 ekim ayından itibaren sitemizde ilan edilecektir.

Hangi öğrenim düzeyindeki öğrencilere burs sağlıyorsunuz?

Tamamı T.C. vatandaşı olmak üzere ağırlıklı olarak şartlara uyan üniversite öğrencilere verilmektedir. Bunun dışında, ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri içinde burs imkanları bulunmaktadır.

Burs alırsam, sonradan geri ödeme şartı veya mecburi hizmet var mı?

Şaban Cengiz Vakfı bursları karşılıksızdır. Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilen burslar, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez.